Okunmamış 23-04-12, 16:02   #1 (permalink)
AKTİF ÜYE
 
Üyelik tarihi: 19-04-12
Mesajlar: 186
Konular: 186
kadir is on a distinguished road
Standart İsteklerin kabul olması için dua

reklam alan Mutluluğa ermek ve yüzümüzün hep gülmesi için okuyabileceğimiz çok eşsiz bir duadır.Hemen okumanızı tavsiye ederim.
1-HERGÜN FATİHA SURESİNİ NAMAZLARIN DIŞINDA DA OKUYUNUZ
Okunuşu:
Bismi’llâh’ir-Rahmân’ir-Rahîm.
Elhamdu lillahi rabbil âlemiyn, errahman-ir rahiym, mâliki yevmid diyn, iyyake na’büdü ve iyyake nestaıyn, ihdinas sıratal mustakıym, sıratalleziyne en’âmte aleyhim gayrıl mağdubi aleyhim veladdâlliyn.

Anlamı:
Rahman ve Rahîm olan ALLAH isminin manâsıyla (başlarım). Hamd, âlemlerin rabbı olan, rahman ve rahîm Allâh’a aittir. Din gününün mâlikidir. Yanlız sana kulluk eder ve yanlız senden yardım isteriz. Hidayet et bize, doğru yola; O doğru yola ki, en’âmda bulunduklarına nasib ettin o yolu; gazabına ulaşanların ve dalâlette kalanların değil.

2-GÜN İÇERİSİNDE MUHAKKAK ENAZ BİR DEFA AYETEL KÜRSİYİ OKUYUNUZ
Okunuşu:
- Allahu lâ ilâhe illâ hu, elhayyul kayyum, lâ te’huzûhu sinetün velâ nevm, lehu mâ fiys semâvâti ve mâ fiylard, men zelleziy yeşfeu indehu illâ biiznih, yâ’lemu ma beyne eydiyhim ve ma halfehüm, velâ yuhıytune bişey’in min ilmihî illâ bimâ şa’, vesiâ kürsiyyühüs semâvâti vel arda, velâ yeuduhu hıfzuhuma, ve huvel âliyyül azıym.’
Anlamı:
ALLAH ki, Tanrı yoktur ancak O vardır, diridir ve kendi kendine kâimdir; ne uyuklaması ne de uyuması sözkonusudur; yerde ve göklerde ne varsa O’nun içindir; O’nun katında kim şefaat edebilir ki izni olmaksızın; bilir önlerinde ve arkalarında olanların hepsini; izni olmadan ilminden bir şeyi kapsamak mümkün değildir; kürsüsü semâları ve yeri içine almıştır; koruması dışında bir şey kalamaz; yüce ve azamet sahibidir.

3-GÜN İÇERİSİNDE EN AZ BİR KEZ AMENE RESULܒYÜ OKUYUNUZ
Okunuşu:
Amener resûlü bimâ ünzile ileyhi min rabbihî vel mü’minûn. Küllün âmene billâhi ve melâiketihi ve kütübihi ve rusulih; lâ nuferriku beyne ahadin min rusulih. Ve kâlu, semi’na ve etâ’na, gufraneke rabbena ve ileykel masıyr.
Lâ yukellifullahu nefsen illâ vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet. Rabbena lâ tuahızna innesiyna ev ahta’na. Rabbena ve lâ tahmil aleyna ısran kemâ hameltehu alelleziyne min kablina. Rabbenâ ve lâ tuhammilna ma lâ tâkatelena bih. Va’fuanna, vağfirlena, verhamna. Ente mevlâna, fansurna alel kavmil kâfiriyn.

Anlamı:
Rasûl, rabbinden kendisine inzâl olana iman etti. Hepsi de (mü’minlerin), iman ettiler Allâh ile, Allâh’a; meleklerine; kitaplarına; resûllerine. Rasûllerim arasında fark görmediler; işittik ve itâat ettik, mağfiretini isteriz rabbimiz, dönüşümüz sanadır dediler.
Allâh kimseye teklif etmez kapasitesi dışındakini. Yaptığınızın kazancı da sizedir, kaybı da!.. Rabbimiz, unutursak veya hataya düşersek bizi bundan mesûl tutma. Rabbimiz, bizden evvelkilere yüklemiş olduğun ağır yükleri bize yükleme. Rabbimiz güç yetiremiyeceğimiz görevlerle görevlendirme. Bizleri affeyle, bağışla, merhamet buyur. Bizim mevlâmızsın, gerçeği örtenlere karşı bize zafer ihsan et!..

4-GÜNDE EN AZ BİR KEZ HAŞR SURESİNİN SON ÜÇ AYETİNİ OKUYUNUZ
Okunuşu:
Huvallahulleziy lâ ilâhe illâ hu alimul ğaybi veşşehadeh hüver rahmanür rahıym, hüvallahülleziy lâ ilâhe illâ hu elmelikül kuddûsüs selâmül mü’minül müheyminül aziyzül cebbarul mütekebbir sübhanallahi ammâ yüşrikûn hüvallâhul hâlikul bâriy-ül müsavvir lehül’esmâül husna yüsebbihu lehu ma fiyssemâvâti vel’ard ve hüvel aziyzül hakiym
Anlamı:

O öyle bir Allâh’dır ki, Ondan başka ilah yoktur. Açıkta olana da, saklı olana da vâkıftır. Rahman’dır, rahıymdir (1) (yine) O, öyle bir Allâh’dır ki, Ondan başka ilah yoktur. Cümle yaratıkların mutasarrıfı kudsîyet sahibi, selâmet ihsan eden, iman nurunun kaynağı, gözetip esirgeyen, aziz icabında dilediğini zorla yaptırmaya gücü yeten, lâyıkıyla yegâne kibir sâhibidir. Allâh müşriklerin koştukları ortaklardan münezzehtir. Öyle bir Allâh’dır ki O, yaratacağı her şey’i bir hikmete mebnîdir ve yekdiğerine uygundur.Yarattıklarının hepsini ayrı bir sûretle meydana getirir. En muhteşem isimler O’nundur. Semâlarda ve yerdekilerin hepsi onu tesbih ederler. Her zaman galip olup, her işi hikmetlidir.

5-GÜNDE ENAZ BİR KEZ NAMAZ DIŞINDA İHLAS SURESİNİ OKUYUNUZ

Okunuşu

* Bismil -lâ-hir- Rahmân-ir'Rahıym
* Kul hüvellâahü ehad * Ellâahüs samed * Lem yelid ve lem yüüled * Velem yeküllehüü küfüven ehad

Manası

1.De ki: O, Allah birdir. 2.Allah sameddir. 3.O, doğurmamış ve doğmamıştır. 4.Onun hiçbir dengi yoktur

6-GÜNDE ENAZ BİR KEZ SEYİDÜL İSTİĞFARI OKUYUNUZ
Okunuşu :
Allahümme ente rabbiy lâ ilâhe illâ ente halâkteniy ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve va’dike mesteta’tü, eûzü bike min şerri mâ sana’tü, ebûuleke binı’metike aleyye, ve ebûu bizenbiy fağfir liy zünûbî, feinnehu lâ yağfirüzzünûbe illâ ente birahmetike yâ erhamerrâhımiyn.
Anlamı:
Allâhım! Rabbim sensin, senden başka ilah yoktur. Yanlız sen varsın, beni sen yarattın, şüphesiz senin kulunum ve gücüm yettiği kadar sana verdiğim ahdü vaad üzere sâbitim. (Allâhım) işlediğim kusurların şerrinden sana sığınırım, bana ihsan buyurduğun ni’metini zât-ı ulûhiyyetine îtiraf ederim. Günâhımı da îtiraf ederim. Binâenaleyh günahlarımı bağışla. Çünkü günâhları bağışlamak sana aittir.

7-GÜNDE ENAZ ON KEZ KELİME-İ TEVHİD GETİRİNİZ
LA İLAHE İLLALLAH"
Allah’tan başka İlah yoktur
8-GÜNDE EN AZ ON KEZ PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRİNİZ.

Allahümme salli ala seyyidina ve ala ali seyyidina Muhammed.
Allahın selamı peygamber efendimiz ve onun ali üzerine olsun

9-GÜNDE EN AZ ON KEZ
"La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim"tespihini okuyunuz
Allah’tan başka güç ve kuvvet sahibi yoktur

10-GÜNDE ENAZ 1O KEZ
"Subhanallâhi ve bihamdihi" tespihini okuyunuz
Allahım seni tüm noksan sıfatlardan tenzih eder sana hamdederim

11-GÜNDE ENAZ 1O KEZ
"Hasbünallah ve ni'mel vekil.ni'mel mevla ve ni'mel masir"
tespihini okuyunuz.
kadir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı

Hizli Erisim

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kısmet Açma Ve Belaların Def Olması için Dua oumm Kısmet Talih Duaları 0 03-04-12 14:05
Kansızlık ve Vücudun güçlü olması için PınaR Rukye Yöntemleri 0 01-02-12 05:27
Dünyada Ne Dilerseniz Olması için PınaR Günlük Okunan Faydalı Dualar 0 31-01-12 20:29
Duanın Kabul Olması İçin !! PınaR Günlük Okunan Faydalı Dualar 0 31-01-12 20:24
Satılan Malın Yok Olması Eksik Olması PınaR Üçbin Fetva 0 31-01-12 19:37


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:10.


Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.