HACET DUASIhttp://www.hacetduasi.com/

HACET DUASI (http://www.hacetduasi.com/)
-   Esmaül Hüsna Havası Faziletleri (http://www.hacetduasi.com/esmaul-husna-havasi-faziletleri/)
-   -   Ya Hakim Esmasının Duası (http://www.hacetduasi.com/esmaul-husna-havasi-faziletleri/11277-ya-hakim-esmasinin-duasi.html)

PınaR 04-02-12 04:36

Ya Hakim Esmasının Duası
 
bu mübarek ismi şerifin fazileti ve okunacak duasıYâ HAKİM isminin anlamı Kuran’ı Kerimde Allah’ın şu ayeti ile açıklanmaktadır.

“Sebbâha lillâhi mâ fis’semavâti vel ardı ve hüvel Azizül Hakim.”

Göklerde ve yerde ne varsa her şey Allah’ı tesbih ve tefekkür eder, o güçlüdür, hikmet sahibidir.

Yâ Hakim isminin duası;

Bismillâhirrahmânirrâhim.

“Allahümme yâ mevlâye yâ Vâhid, yâ mevlâye yâ Daim, yâ mevlâye yâ Âlim, yâ mevlâye yâ hakim. Hikmetüke baligâtün li emrike lâ râdde li emrike ve lâ muakkibün li hükmike femin kavlike tebâreke ve taâleyte Yâ Zel- Celâl-i Vel- İkrâm Allâhü-llezi halekaküm sümme rezakaküm sümme yümiteküm sümme yühyiküm fe hazihi el hikmetül baligâtü fil mahlükâtü es’elüke yâ hâkimün bil hikmeti vemâ havet min bedaül sun i ve mudrikatül rahmeti ve sevabigül nimeti en fettah li hazâine rahmetike bi mefatihi hikmetüke min bihâri feyzike bi sevabigi nimetüke ve akimni alâ kademil ubudiyyeti li taâtüke Yâ Rabbel âlemin.

Rabbimin bu ismini sıkça anarak her işi kolaylaştırabilirsiniz.”Her türlü hakimiyeti elde edebilirsiniz Öncelikle Hakim ismi şerifini zikredip ardından bu duayı okuyunuz***************alıntıdır


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 15:56.

Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.